Choď na obsah Choď na menu

Liverpool nije osvojio naslov lige 29 godina

Grad putuje u Fulham kako bi nastavio svoju kampanju u Premier ligi u subotu. Nakon što je već osvojio Liga kup, Pep Guardiola je dva boda iza lidera Premier lige Liverpoola (sa utakmicom u ruci) i favoriti su za osvajanje FA kupa i Lige prvaka. Navijači u Manchester City dres vjeruju da mogu osvojiti veliku titulu. Samo dvije druge engleske momčadi još uvijek imaju priliku osvojiti četverostruko do 30. ožujka: Chelsea u 2006-07, te Manchester United u 2008-09. Što god da se dogodi, niti će se poklapati s ukupnim bodovima grada prošle sezone - rekordnih 100 - ukupno što je dovelo do završetka 19 bodova od najbližeg rivala i 25 ispred Liverpoola na četvrtom.

Grad je primio niz upita iz Njemačke, kao i pregršt ponuda klubova u donjoj polovici Premier lige. Grad je nedavno kupio udio u kineskom klubu trećeg sloja Sichuan Jiuniu kao dio svoje ekspanzije u inozemstvu. Pep Guardiola osvojio je šest trofeja u kalendarskoj godini 2009. s Barcelonom - Ligu prvaka, La Ligu, Španjolski kup, FIFA klupsko Svjetsko prvenstvo, UEFA Super kup i Copa del Rey. Noseći Nogometni dresovi, igrači treniraju za posljednju utrku. Iako je City u posljednjih nekoliko godina tri puta osvojio Premier ligu, Liverpool nije osvojio titulu lige 29 godina.